.:: KLUCZ DO ŚWIATA MAGII ::.

W tym roku młodzi autorzy wykazali się niesamowitą wyobraźnią, zabierając czytelników do wykreowanych przez siebie światów. Bohaterowie opowieści zmagali się z różnymi zadaniami wymagającymi od nich odwagi, sprytu i inteligencji. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z różnych zakątków Polski, m.in. Bydgoszczy, Głogowa, Jaworzna, Łabiszyna, Andrespola, Czerwionki-Leszczyny, Trzebnicy, Biłgoraju, Wałcza, Zdzieszowic, Jaktorowa, Gdańska, Ścinawy, Piły, Łodzi i Żnina. W tym roku napłynęło ponad pięćdziesiąt prac. Wysoki poziom dzieł, pomysłowość twórców i bogactwo języka postawiły jury przed trudnym wyborem. Spośród uczestników konkursu jury wyłoniło zwycięzców, ale także postanowiło przyznać wyróżnienia.

18 lutego 2016 jury w składzie A. Mielcarzewicz, B. Maciejewska i M. Góralski postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria - Szkoła ponadgimnazjalna

Kategoria - Szkoła gimnazjalna

Nagrody w konkursie ufundowali: Starostwo Powiatowe w Żninie, Rada Rodziców i Warsztaty Szkolne działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie, wydawnictwo Media Rodzina oraz p. Marek Góralski. Dziękujemy za udział wszystkim młodym autorom i ich nauczycielom. Zapraszamy do udziału w VIII edycji konkursu za rok.