.:: TURNIEJ WIEDZY MECHANICZNEJ ::.

W dniu 31 marca 2015 r. , w gościnnych progach ŻDK w Żninie odbył się doroczny Turniej Wiedzy Technicznej dla przedstawicieli uczniów z klas : II , III i IV Technikum Mechanicznego. Turniej został przeprowadzony w trzech etapach. Pierwsza część I etapu dotyczyła rozpoznawania i doboru narzędzi pomiarowych. Druga część tegoż etapu polegała na rozpoznawaniu narzędzi i przyrządów. II etap turnieju przygotowano w formie pytań egzaminacyjnych (z testów teoretycznych egzaminów zawodowych), wyświetlanych na ekranie rzutnika. Po dwóch etapach, czterech uczestników z najniższą liczbą punktów, odpadło z turnieju, pozostałych pięciu uczniów przeszło do III- ego finałowego etapu, w którym uczestnicy odpowiadali na losowo wybrane pytania z wszystkich przedmiotów zawodowych.
Po zaciętej rywalizacji, tegoroczny Turniej Wiedzy Technicznej wygrał Tomasz Siarka z kl. IV TM, a kolejne miejsca zajęli :

Zmagania uczestników oceniało JURY w składzie: pan Stanisław Dąbrowski i pan Wiesław Majewski Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono nagrody rzeczowe w postaci narzędzi, ufundowane przez Komitet Rodzicielski przy ZSP w Żninie. Turniej przygotował i prowadził nauczyciel przedmiotów zawodowych pan Janusz Kuras.