.:: TECHWIM ::.

Dnia 18 marca grupa uczniów z klasy III i IV Technikum Mechanicznego brała udział w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej "TechWim", organizowanej przez Uniwersytet Techniczno Przyrodniczy w Bydgoszczy. Uczestnikami tych zmagań była młodzież technikum o zawodach z branży mechanicznej z woj. kujawsko-pomorskiego.
Na początku udaliśmy się na aulę, gdzie odbyło się uroczyste powitanie i przedstawiono nam idee i cele Olimpiady. Organizatorzy przedstawili regulamin i przystąpiliśmy do rozwiązywania zadań konkursowych. Zmagania z zadaniami (bardzo trudnymi) trwały około godziny, otrzymaliśmy później drożdżówkę i sok i udaliśmy się na zwiedzanie laboratoriów. Zobaczyliśmy miedzy innymi pracownię energii odnawialnej, pracownię pomiarową, pracownię wytrzymałości materiałów i dział tworzyw sztucznych. Wyposażenie tych pracowni było bardzo imponujące a prowadzący w sposób miły i przystępny przedstawili ćwiczenia, z którymi na co dzień zmagają się studenci.
Przy ogłaszaniu wyników wręczano oprócz nagród dla uczestników, podziękowania dla Dyrektorów Techników i opiekunów. Opiekunami byli Adam Grzelczak i Józef Ksieniewicz, którym za nietypowy dzień nauki dziękujemy.