.:: TARGI BUDOWLANE ::.

13 marca 2015r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Poznania. Była to kolejna okazja, aby uczniowie poznali nowe technologie w budownictwie i sprzęt budowlany na specjalistycznych targach „BUDMA 2015”. Wyjazd zorganizowany został przez ZSP ŻNIN. W wycieczce wzięło udział 17 uczniów i trzech opiekunów. Celem wycieczki było przede wszystkim zapoznanie uczniów z najnowszymi technologiami w branży budowlanej.
Tegoroczne targi Budma 2015 skupiały bardzo dużą liczbę wystawców z branży budowlanej całego świata. Podczas targów odbywały się konferencje i dyskusje dotyczące wdrażania nowych technologii w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Duża liczba firm wystawiających swoje produkty przygotowywała pokazy wykorzystania swoich produktów w branży budowlanej dzięki czemu uczniowie mogli zobaczyć i nauczyć się m.in. (wykonywanie tynków metodą natryskową, wykonywanie ocieplenia pianką poliuretanową, cięcia i układania okładzin ceramicznych).
Wyjazd na targi pogłębił wiedzę uczniów i umożliwił zapoznanie się z nowymi technologiami i trendami w rozwoju branży budowlanej na świecie. Młodzież, zwiedzała targi z ogromnym zainteresowaniem, obserwowała wszystkie ekspozycje i dzieliła się między sobą uwagami i spostrzeżeniami. Nawiązywała również kontakt z wystawcami doskonaląc tym samym swoją wiedzę.
Obecność uczniów na targach w znacznym stopniu przyczyniła się do poszerzenia ich wiedzy, co z pewnością zaowocuje lepszymi wynikami egzaminów zawodowych i rozwinie oraz ukierunkuje ich zainteresowania, i wpłynie na ich przyszłą karierę zawodową.