.:: KLUCZ DO ŚWIATA MAGII ::.

VI edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego Klucz do świata magii
Podczas Nowiu na Świat z mroku wychodzą demony. Ludzkość ma niewiele czasu, aby przygotować się do odparcia ich ataku. Bohaterowie opowiadań musieli stanąć przed ogromnym wyzwaniem, bowiem w ich rękach spoczywały losy Świata. Autorzy opowieści stworzyli niesamowite historie, w których pojawiała się magia, groza i demony.
W konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z różnych miejscowości, m.in. Bydgoszczy, Łosic, Zamościa, Ryków, Głogowa, Jaworzna, Włocławka, Krakowa, Janowca Wlkp., Piechcina, Kowalewa, Szubina, Łabiszyna, Andrespola, Rypina, Czerwionki-Leszczyny, Trzebnicy i Żnina. W tym roku napłynęło ponad siedemdziesiąt prac. Wysoki poziom dzieł, pomysłowość twórców i bogactwo języka postawiły jury przed trudnym wyborem. Spośród uczestników konkursu jury wyłoniło zwycięzców, ale także postanowiło przyznać trzy wyróżnienia. Pomysłodawczynią konkursu jest p. Agnieszka Mielcarzewicz, polonistka ZSP, która stara się rozbudzić w młodych ludziach miłość do literatury fantasy i zachęcić do podejmowania nowych wyzwań. Tegoroczny konkurs pokazał, że młodzież nie tylko spędza czas przed komputerem, ale za pomocą wyobraźni potrafi stworzyć ciekawy świat, w którym oprócz magii zwycięża dobro i szlachetność.
12 grudnia 2014 jury w składzie A. Mielcarzewicz, B. Maciejewska i M. Góralski postanowiło przyznać:

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna

Wyróżnienia:

W kategorii szkoła gimnazjalna

Wyróżnienie:

Nagrody w konkursie ufundowali: Starostwo Powiatowe w Żninie, Rada Rodziców i Warsztaty Szkolne działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie, p. Agnieszka Mielcarzewicz i p. Marek Góralski. Dziękujemy za udział wszystkim młodym autorom i ich nauczycielom. Zapraszamy do udziału w VII edycji konkursu za rok.