.:: MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM ::.

W dniu 11 marca 2016 r. rozegrano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Szkół Ponadgimnazjalnych. Turniej został otwarty przez dyrektora ZSP Żnin Leszka Kowalskiego i powiatowego organizatora sporu Stefana Fedejkę. W zawodach wzięło udział 7 szkół: ZSN Gąsawa, ZSN Janowiec Wlkp.,ZSN Piechcin, ZSE-H Żnin, I LO Żnin , ZSP Żnin i ZS Mogilno. Rywalizowano w systemie do dwóch przegranych. Po raz 4 mistrzynią powiatu została Joanna Olszanowska z ZSP Żnin a brązowy medal zdobyła Dorota Światowa , uczennica kl II TŻIUG . Wśród chłopców najlepszy okazał się Igor Domański z ZS Mogilno. W dodatkowej klasyfikacji drużynowej wśród dziewcząt wygrał gospodarz ZSP Żnin, najlepszą drużyną męską okazała się szkoła z Mogilna. Statuetki i medale na zakończenie zawodów wręczył Henryk Ciesielczyk, Kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Lokalnego w Starostwie Żnińskim.