.:: TURNIEJ WIEDZY INFORMATYCZNEJ ::.

Dnia 15 kwietnia 2014r. po raz kolejny nasi przyszli informatycy sprawdzili swoją wiedzę, spryt i zdolności aktorskie w Turnieju Informatycznym. W szranki w Żnińskim Domu Kultury stanęło 8 dwuosobowych drużyn, po dwie z każdej klasy:

kl. I TI

kl. II TI

kl. III TI

kl. IV TI

Swoim reprezentantom kibicowali pozostali uczniowie klas I-IV technikum informatycznego. Imprezę brawurowo i dowcipnie prowadzili Maciej Wiecha i Patryk Olejniczak (IV TI).
Zadania przygotował i oceniał pan Tomasz Chojnacki, a w jury wspierali go również wicedyrektorzy Alina Frankowska i Jacek Owsianny oraz pan Robert Cieniawa. Konkurencje podzielone zostały na 4 etapy. Po każdym z nich zabawę kończyły zespoły z najmniejszą liczbą punktów. A pozostać w grze nie było łatwo! Na pierwszym etapie - pytania zamknięte, czyli typowanie poprawnego rozwiązania. W dalszej części kalambury, które okazały się bardzo trudną konkurencją, wymagającą wspomnianych wcześniej umiejętności aktorskich. Do tego jeszcze pytania otwarte, które wymagały precyzyjnej odpowiedzi. Etap III to test znajomości elementów sprzętu komputerowego. I wreszcie finał, do którego weszły cztery drużyny. Zwycięski zespół został wyłoniony na podstawie pytań zamkniętych, dotyczących bardzo zaawansowanej wiedzy informatycznej.

Niepokonanymi okazali się Piotr i Wojtek z IV TI. Pozostałe miejsca, po zaciekłej rywalizacji, zostały rozdzielone następująco:
II miejsce Lidka i Tomek z II TI
III miejsce Artur i Adrian z III TI
IV miejsce Patryk i Hubert z II TI.

Gratulujemy najlepszym!
A pozostałym przypominamy: już za rok kolejna szansa na fajną zabawę połączoną z możliwością zaimponowania wszystkim swoją znajomością komputerowych zawiłości.