.:: POMAGAJĄC INNYM ::.

-

„Pomagając innym pomagasz sobie”

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie, w dniach od 20 do 22 listopada 2013 r., włączyli się do akcji „Pomagając innym pomagasz sobie”. Głównie była to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów: p. Edyty Szóstak-Ławińskiej, p. Anny Szkutnickiej, p. Beaty Borowiak-Jaźwińskiej.
Akcja na terenie szkoły przebiegała sprawnie i dynamicznie, z tej okazji zostały zorganizowane takie przedsięwzięcia jak: wypiek ciastek i drożdżówek przez uczniów, w pracowni gastronomicznej pod kierunkiem pani Lidii Paprot, pani Krystyna Ochudło ofiarowała wózek inwalidzki, został rozegrany mecz piłki siatkowej : Uczniowie – Nauczyciele, z wynikiem 2:1. Łączna kwota, która została przekazana organizatorom to sześćset dwadzieścia pięć złotych i dziesięć groszy.
Wielka satysfakcja i ogromne zadowolenie uczniów z wygranego meczu, jednak wiadomo, że nie istotny był wynik a cel, jaki przyświecał zawodnikom i wszystkim uczestnikom akcji, mianowicie pomoc dla ludzi potrzebujących, często pokrzywdzonych przez los.
My jako nauczyciele jesteśmy dumni z tego, że nasi wychowankowie otwierają swoje serca, ukazując wrażliwość na ludzką krzywdę, a to jest właśnie szlachetne i piękne.

 

-