.:: KOCHAM ŻYCIE JADĘ Z GŁOWĄ ::.

-

 

W związku z rozpoczynającymi się feriami w powiecie żnińskim oraz jak wskazują statystyki dużą liczbą wypadków drogowych z udziałem młodzieży, nauczycielki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie, pani Marzena Podsiadło i pani Beata Borowiak-Jaźwińska we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Żninie zorganizowały akcję na terenie szkoły pod hasłem: „Kocham życie –jadę z głową”. Uczniowie przygotowali plakaty sygnalizujące zagrożenia drogowe oraz prezentację multimedialną ostrzegającą przed niebezpieczeństwem na drodze.
Dnia 31 stycznia odwiedzili nas przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Żninie, kierownik ruchu drogowego, aspirant sztabowy Mirosław Jankowski oraz rzecznik prasowy komendy, nadkomisarz Krzysztof Jaźwiński.
W spotkaniu uczestniczyło pięć klas: klasa I Technikum Budowlanego, klasa I Technikum Mechanicznego, klasa I a Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, klasa III Technikum Informatycznego oraz klasa III Technikum Technologii Żywności.
Odbył się wykład poświęcony bezpieczeństwu na drogach, odpowiedzialności karnej za przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym oraz o uprawnieniach do kierowania pojazdami. Był również czas na rozmowę z przedstawicielami służb mundurowych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, gdyż wielu z nich w najbliższym czasie będzie starało się o prawo jazdy i po raz pierwszy zasiądą za kierownicą samochodu.

-