.:: KLUCZ DO ŚWIATA MAGII ::.

-

V edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego Klucz do świata magii

Bajki, legendy, historie nie z tej ziemi... Któż ich nie lubi? W tym roku, po raz kolejny, młodzi twórcy mieli okazję zaprosić czytelników do krainy pełnej niezwykłych stworzeń i niebezpiecznych przygód. Aby ocalić ludzkość i odwrócić bieg historii bohaterowie musieli odbyć wędrówkę do przeszłości.
W konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z różnych województw, min. mazowieckiego, dolnośląskiego, lubelskiego i łódzkiego. Pomysłodawczynią konkursu jest p. Agnieszka Mielcarzewicz, polonistka ZSP, która stara się rozbudzić w młodych ludziach miłość do literatury fantasy i zachęcić do podejmowania nowych wyzwań.
16 grudnia 2013 jury w składzie A. Mielcarzewicz, B. Borowiak-Jaźwińska i M. Góralski postanowiło przyznać:
I miejsce Klaudia Klimko, Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Marii Konopnickiej w Zamościu, za opowiadanie W jak wygrana (nagroda: pamiątkowa statuetka i tablet)
II miejsce Alan Momot, Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Marii Konopnickiej w Zamościu, za opowiadanie Ziemia, po której Bóg boi się stąpać (nagroda: pamiątkowa statuetka iPad)
III miejsce Ewelina Bobruk, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Łosicach, za opowiadanie Klucz do świata magii (nagroda: pamiątkowa statuetka i książka)
Nagrody w konkursie ufundowali: Starostwo Powiatowe w Żninie, Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie, p. Agnieszka Mielcarzewicz i p. Marek Góralski.
Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu za rok.

-