.:: DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO ::.

Dnia 2 kwietnia odbył się w naszej Szkole Dzień Języka Angielskiego. Uczniowie wcielili się w postacie krajów anglojęzycznych. Najciekawszym zaprezentowanym kostiumem okazało się przebranie Agnieszki Kwiatkowskiej z klasy I TB, która zaprezentowała się jako Statua Wolności.
Uczniowie poszczególnych klas przygotowali plakaty i gazetki przedstawiające informacje m.in. o Irlandii, Kanadzie i USA. Podczas obchodów istniała możliwość spotkania rybaków ze Szkocji, którym chętni mogli zaprezentować swoje umiejętności wędkarskie i w jak najkrótszym czasie wyłowić wszystkie rybki z jeziora. Kolejną konkurencję stanowiła jedna z najpopularniejszych gier pubowych - darts, czyli rzutki. Uczestnicy dzielnie stanęli w szranki pokazując, że potrafią strzelać równie celnie jak Robin Hood. Można było również obejrzeć ciekawe prezentacje m.in. o Jane Austen oraz Australii. Dodatkowo podczas długiej przerwy odbył się występ artystyczny piosenki angielskiej.
Osoby, które wzięły udział we wszystkich konkurencjach i odpowiedzieli na pytania dotyczące krajów anglojęzycznych mogły wrzucić kupon konkursowy do skrzynki. Rozstrzygniecie nastąpi na najbliższym apelu porządkowym. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach oraz aktywnym udziałem przyczynili się do uświetnienia uroczystości.