.:: TONOWO ::.

-

Z wizytą u naszych przyjaciół w Tonowie

     Młodzieżowa grupa teatralna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie przygotowała występ dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Tonowie. Osiemnastu aktorów z kabaretu o nazwie „Wzięci siłą” 22 marca 2010 odwiedzili pensjonariuszy, aby uczestniczyć z nimi w obchodach pierwszego dnia wiosny. Młodzież wraz z gospodarzami imprezy przy akompaniamencie akordeonu na brzegu jeziora pożegnała marzannę - symbol odchodzącej zimy. Po obrzędzie odbyły się występy kabaretowe.
     Uczniowie przygotowali trzy przedstawienia o tematyce baśniowej. Wszyscy wybornie się bawili, pensjonariuszom bardzo podobały się stroje, rekwizyty i występ młodych, debiutujących aktorów. Po przedstawieniu aktorzy zostali zaproszeni na poczęstunek, w trakcie którego jedna z pensjonariuszek zaśpiewała piosenkę zespołu Ich troje, zachęcając młodzież do wspólnego odśpiewania refrenu. Na koniec wizyty przedstawicielka DPS obdarowała grupę teatralną własnoręcznie wykonanym zającem wielkanocnym.
     Organizatorem wyjazdu była szkolna pedagog, Pani Marlena Chojnacka, która wraz z Panią Wiolettą Olesiak i Panią Beatą Jaźwińską przygotowała młodzież do występu. W bajkowe postacie wcielili się:
Jarosław Piwoński, Marcin Tews, Marcin Falarz, Mikołaj Starczewski, Dawid Głowacki, Michał Kazimierczak, Joanna Antkowiak, Paweł Oesterreich, Weronika Korga, Joanna Jaworska, Ewelina Świtała, Beata Musielska, Klaudia Pałecka, Wioleta Słodkowska, Katarzyna Dobrzyńska, Anna Czaplewska, Jakub Bebnista, Jagoda Witkowska.

 

 

 

-