.:: KAJAKI ::.

-

      Dnia 18 września klasa 1LO wraz z wychowawczynią P. B. Nowak  i opiekunem P. D. Berdyszem wybrali się na pierwszą wycieczkę klasową – spływ kajakowy korytem Gąsawki ze Żnina do Skarbienic gdzie zaplanowane były zajęcia integracyjne

Od rana świeciło piękne słońce więc wszyscy w dobrych humorach stawili się w WOPR przy J. Czaple

Na miejscu każdemu został przydzielony kajak i jego wyposażenie. Po rozdaniu sprzętu P. D. Bedrysz objaśnił ogólne zasady wiosłowania i mogliśmy ruszać. Dla wielu uczniów było to pierwsze doświadczenie w pływaniu kajakiem.

Z przyjemnością obcuje się z naturą i pięknym krajobrazem otoczenia zwłaszcza gdy pogoda sprzyja było bardzo ciepło dzięki temu delektowaliśmy się świeżym powietrzem, podziwiając jednocześnie uroki naszego regionu.

Po nie łatwych jak się okazało zmaganiach związanych z trudem przepłynięcia Gąsawki dotarliśmy do Skarbienic. Tam czekała już na nas pani psycholog, która przygotowała zajęcia integracyjne podczas, których mogliśmy się lepiej porozumieć. Dzięki nim znaliśmy się już nie tylko z imienia i nazwiska.

Po zakończeniu zabawy, zasiedliśmy do posiłku aby zebrać siły przed powrotem. Wszystkim wyjątkowo smakowała kiełbasa z grilla. Drogę powrotną przebyliśmy sprawniej gdyż już lepiej radziliśmy sobie z wiosłami i szczęśliwie dopłynęliśmy do brzegu jeziora Czaple. 

 

-