.:: DZIEŃ NAUCZYCIELA ::.

-

Szkolne święto

O święcie edukacji i  na drodze…

13. października obfitował w wydarzenia. Samorząd szkolny z opiekunami p. Beatą Maciejewską oraz p. Robertem Cieniawą przygotował dwie imprezy: apel z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz happening "Bądź widoczny na drodze - nie daj się zabić!", zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji, przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Po pierwsze Święto Edukacji

W tym roku organizatorzy przygotowali turniej nauczyciele – uczniowie. Do udziału zaproszono przedstawicieli grona pedagogicznego oraz społeczności uczniowskiej. Zainteresowanie publiczności było ogromne. Szczególnie gdy na ekranie pojawiły się zagadki związane z elementami stroju nauczycieli i nie tylko. Problemów nie sprawiło uczestnikom odgadnięcie, która klasa została przedstawiona w prezentacji. Najwięcej wątpliwości pojawiło się w momencie, gdy trzeba było podać nazwiska nauczycieli, którzy powtarzają podczas lekcji zanotowane przez uczniów zdania. Oj, co niektórzy nasi belfrzy byli bardzo zaskoczeni. Po zakończeniu turnieju odbyło się ogłoszenie corocznego plebistytu na nauczyciela charakterystycznego. W tym roku szkolna brać przyznała tytuły w następujących kategoriach:

 

Żyleta: pani Anna Szutnicka

Porządniś: pani Edyta Szóstak- Ławinska

Żartowniś: pan Józef Ksieniewicz

Stróż prawa: pan Marek Góralski

Roztargniony:pan Tomasz Chojnacki

Elegant: pan Robert Luchowski

Ziomek: pan Mariusz Ćwikliński

Przyjaciel ucznia: pan Marek Rospenda

Po drugie edukacja na co dzień

Około 12 rozpoczął się w sali gimnastycznej happening. Najpierw rozstrzygnięto konkurs. Uczniowie napisali prace i przygotowali ulotki na temat bezpieczeństwa na drodze. Jury nagrodziło cztery prace. W kategorii opowiadanie dyplomy otrzymały: Paula Szymańska II f ZSZ oraz Agnieszka Habera z II e ZSZ. Autorzy zwycięskich ulotek: Łukasz Czaja z II a TM oraz Patryk Łoboziak z II TI otrzymali dyplomy i talony o wartości 20 złotych. Za tę kwotę mogli złożyć zamówienie w Pizzerii "Santana".

Później szkolne kółko teatralne przedstawiło krótką scenkę przygotowaną pod opieką p. Wioletty Olesiak oraz p. Beaty Borowiak - Jaźwińskiej oraz film o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Na koniec na temat akcji wypowiedzieli się funkcjonariusze KPP. Uczniowie mogli się dowiedzieć m.in. jak duże znaczenie ma widoczność pieszych na drodze i co zrobić, by bezpiecznie się po niej poruszać.

W ramach akcji zakupiono też trzydzieści opasek odblaskowych, które rozdano dojeżdżającym uczniom.

Na koniec uczestniczące w happeningu klasy udały się, z przygotowanym specjalnie tranparentem, na Halę Miejską, gdzie rozegrano trzy mecze piłkarskie. Był doping, emocje i niesamowita atmosfera. Chociaż prezentujemy ostateczne wyniki, nie one były w tym dniu najważniejsze. Liczy się to, byśmy sobie uświadomili, jak bardzo nasze bezpieczeństwo zależy od nas.

 Nauczyciele ZSP-Uczniowie ZSP (3:1), Nauczyciele ZSP- Policja (0:4), Uczniowie ZSP-Policja (1:3).

 

-