.:: TARGI WYŻSZYCH UCZELNI ::.

-

W dniu 20 marca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych był organizatorem Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym. Rozgrywki miały rangę międzypowiatowych. Do zawodów zgłosiło sie 10 zespołów reprezentujących: Szubin, Piechcin, Mogilno, Łabiszyn, Janowiec Wlkp., Gąsawę i Żnin.     Uroczystego otwarcia dokonała pani Józefa Błajet –Przewodnicząca Rady Powiatu i dyrektor Leszek Kowalski.
   Każda ze szkół mogła wystawić dwóch chłopców i dwie dziewczęta. Grano systemem rosyjskim do dwóch przegranych.
Najlepszym zespołem w klasyfikacji drużynowej okazał sie Zespół Szkół z Mogilna. Zdobyli oni dwa pierwsze miejsca w kategorii dziewcząt oraz pierwsze i trzecie miejsce wśród chłopców.
   Zawody stały na bardzo dobrym poziomie sportowym i organizacyjnym. Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody książkowe, ufundowane przez Księgarnię Pałucką oraz puchary przekazane przez Starostwo Powiatowe w Żninie. Uczestnicy mogli również posilić sie drożdżówkami sponsorowanymi przez Spółdzielnię Rolnik w Żninie.
   Pracę organizatorów docenił Zarząd Powiatu w Żninie, który ufundował stół do tenisa stołowego, oraz radny powiatowy Robert Luchowski, który przekazał drugi stół.


 

-