:: OTRZĘSINY ::.

-

     Smerfy, pszczoły i inne cudaki
     25. września w domu kultury odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Wszystkim dopisywały humory, zabawa była wspaniała.
Fantastyczna imprezę przygotowała klasa II a LP, zeszłoroczni zwycięzcy otrzęsin. Jak się dowiedzieliśmy, już samo przebieranie sprawiło pierwszakom prawdziwą frajdę. Z niecierpliwością czekali więc na możliwość zaprezentowania się oraz na przygotowane konkurencje. I było na co.
2.października nasi młodsi koledzy wzięli udział w otrzęsinach, które są symbolicznym wkupowaniem się w uczniowską społeczność. Ze względu na dużą liczbę uczestników pierwszaki wraz ze swoimi wychowawcami spotkali się w Żnińskim Domu Kultury. Zabawę rozpoczęła prezentacja klas i ocena przebrania. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie: p. dyrektor Alina Frankowska, p. Marzena Podsiadło i p. pedagog Marlena Chojnacka. Pierwszą z konkurencji było tradycyjne picie mleka z miseczki, z której najpierw trzeba było wyciągnąć ustami cukierki. Było na co popatrzeć. Najzabawniejsze okazało się malowanie wizerunku pana dyrektora Leszka Kowalskiego. Rysunki zszokowały jury, szczególnie te, na których pan dyrektor miał wąsy i wczorajszy zarost. Najtrudniejsze natomiast było odgadywanie nazwisk nauczycieli ze zdjęć z dzieciństwa. Udało się tylko jednej klasie. Oczywiście była też konkurencja dla wychowawców, którzy musieli się wykazać jako makijażyści niezwykle cierpliwych i urodziwych modelek. Był jeszcze taniec brzucha, który zdobył gromkie brawa publiczności i zabawa dobiegła końca. Pozostało już tylko podliczanie punktów i ogłoszenie wyników. Pierwsza nagrodę, czyli 3 dni bez pytania wygrały dwie klasy: I d ZSZ i I a LP. II miejsce, czyli 2 dni bez pytania – klasa Ia TM, a miejsce III - Ic TTŻ.
Dziękujemy klasie II a LP i pani Marzenie Podsiadło za przygotowanie dobrej zabawy, szkolnej grupie teatralnej za ciekawe i zabawne przedstawienie oraz zespołowi hiphopowemu za umilanie nam oczekiwania na wyniki.
 

 


 


   

 

-