.:: KONCERT CHARYTATYWNY  ::.

-

Uczniowie i nauczyciele ZSP z wielkim zaangażowaniem pomagali w zbiórce pieniędzy na operację serca maleńkiej Nadii Michalak ze Żnina.
  Gdy rodzice dziewczynki dowiedzieli się podczas kontrolnego badania USG, że będą mieć córkę i że ma ona poważną wadę serca, postanowili dać jej na imię Nadia – Nadzieja. Po urodzeniu dziecka medyczne prognozy niestety potwierdziły się. Na szybką operację w Polsce nie było szans, więc rodzice w trosce o życie Nadii, postanowili na własną rękę poszukać innego rozwiązania. Skontaktowali się z prof. Malcem z Monachium, który zgodził się na operację Nadii, koszt zabiegu miał wynieść 12 535 euro, czyli około 50 tys. zł. Zrozpaczeni rodzice nie byli w stanie wyłożyć tak wielkiej kwoty, więc w zbiórkę zaangażowało się wielu ludzi o gorących i otwartych sercach ze Żnina i okolic.
 
W naszej szkole zbierano pieniądze do puszek, odbył się mecz między drużynami uczniów i nauczycieli. Wolontariusze, a wśród nich Magda Margas, Magda Łukomska, Marika Hyldybrant i Paulina Nadolska, sprzedawali przed wszystkimi żnińskimi kościołami specjalnie wydrukowane na ten cel widokówki.
 
26. listopada w Żnińskim Domu Kultury odbył się koncert charytatywny przygotowany przez pedagoga naszej szkoły, Panią Katarzynę Karolak. Był to koncert niezwykły, ponieważ wystąpiły w nim osoby, które na co dzień nie są związane z estradą. Dla Nadii zaśpiewali przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żninie z Panią v-ce burmistrz, Aleksandrą Nowakowską na czele, a także radni, których reprezentował nasz nauczyciel Pan Robert Luchowski, dyrektorzy szkół i przedszkoli, a wśród nich Pan dyr. Leszek Kowalski oraz nauczyciele, w tym Panie Beata Nowak, Anna Starczewska i Katarzyna Karolak. Nie zabrakło oczywiście śpiewającej i tańczącej młodzieży. W tańcu „electric boogie” zaprezentowali się nasi uczniowie Damian Górny i Jarek Piwoński z I klasy LO.
  W wypełnionym po brzegi Domu Kultury panowała gorąca atmosfera. Widzowie śpiewali razem z występującymi na scenie i nagradzali ich gromkimi brawami.
  Datki do puszek zbierały uczennica klasy I Marika Hyldybrant oraz Panie Marlena Chojnacka i Lidia Droszcz.


   

 

-Autor zdjęć: Patryk Karolak