.:: TARGI WYŻSZYCH UCZELNI ::.

-

     
 12. marca w naszej szkole odbyły się Targi Edukacyjne, na których zaprezentowało się 12 wyższych uczelni z naszego regionu. Zainteresowani byli głównie maturzyści, ale nie zabrakło naszych młodszych kolegów, i to nie tylko z naszej szkoły. Imprezę, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali, otworzyli pan dyrektor Leszek Kowalski oraz starosta żniński Zbigniew Jaszczuk. Nie mogło także zabraknąć pana Dominika ksieskiego, redaktora tygodnika Pałuki, który był głównym organizatorem targów.
W trosce o naszą dalszą karierę naukową postanowiłyśmy dla dobra swojego i nie tylko porozmawiać z przybyłymi gośćmi.
I tak na pierwszy ogień powędrowali przedstawiciele zamiejscowego wydziału Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej. Zapytani o zalety swojej uczelni odpowiedzieli, iż warto zastanowić się nad ich ofertą, ponieważ życie studenckie obfituje w dużo wydarzeń kulturalnych ( nie pomijając oczywiście kontynuowania nauki w różnym stopniu- licencjat i magistrat). Swoją ofertę przedstawiła nam również Wyższa Szkoła Środowiska w Bydgoszczy. Ich specjalnością są kierunki związane z kosmonautyką, lotnictwem i pilotarzem. Uczelnia posiada znanych wykładowców oraz możliwość nauki języka angielskiego technicznego w zależności od kierunku. Mile widziane umysły ścisłe.
Natomiast Wyższa Szkoła Humanistyczno- Ekonomiczna we Włocławku proponuje kontynuacje nauki nie tylko w Polsce. Uczelnia umożliwia roczny wyjazd do Szkocji. Ciekawa perspektywa dla tych, którzy lubią poszerzać wiedzę podróżując, tym bardziej, że wyjazdy są finansowane przez uczelnie. Gnieźnieńska szkoła „Millenium” natomiast proponuje kształcenie przy udziale wykwalifikowanej kadry, a także daje możliwość poznania pracy dziennikarzy telewizyjnych i radiowych. Oferta obejmuje także możliwość zrobienia studiów podyplomowych, z wykorzystaniem laptopów studenckich udostępnionych już na początku nauki. Udogodnienie to dotyczy nie tylko studentów starających się o tytuł magistra, ale także każdego nowego rekruta mającego zamiar studiować w tej szkole.
Przyszli ekonomiści, pedagodzy, filolodzy i technicy mogą zgłaszać się również do Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Kierunki i specjalności w Wyższej Szkole Zawodowej „ Kadry dla Europy” pozwalają na zdobycie ciekawego zawodu i pracy za granicą. Szkoła posiada dwa certyfikaty najwyższej jakości edukacji i wiarygodnej szkoły. Istnieje też możliwość udziału studentów w europejskim programie wymiany „Erasmus”.
W tym dniu padło wiele propozycji i złożono uczniom mnóstwo ofert. My przedstawiłyśmy naszym zdaniem najciekawsze. Każda szkoła, bez wyjątku może pochwalić się szybką rekrutacją chętnych, licznymi stypendiami(socjalne, naukowe, a także sportowe). Zapraszamy na strony internetowe, gdzie podane są daty drzwi otwartych.
Życzymy powodzenia w dokonywaniu wyborów. Nas czeka to za rok.
Sylwia Flejter. Monika Makowiecka

 

 


 


   

 

-