.:: TARGI POLAGRA ::.

-

      Dnia 15.02.2008r zorganizowana została wycieczka do Poznania na Polagre-PREMIERY.
     Blisko 40 tysięcy gości odwiedziło odbywające się od 15 - 17 lutego 2008 roku Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa Polagra-PREMIERY. To o 100% więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem. Tak duża frekwencja potwierdza, że zainteresowanie nowościami technologicznymi w branży rolniczej ciągle wzrasta.
     W czterech pawilonach, na 30 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni swoja ofertę zaprezentowało 300 wystawców i firm reprezentowanych z 12 krajów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się najnowsze produkty - łącznie zobaczyć można było 150 nowości, większość z nich na rynku polskim miała swoją premierę właśnie w Poznaniu. Przez trzy dni na terenach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich gościły maszyny i urządzenia, nasiona i chemia rolnicza najbardziej poszukiwanych przez rolników światowych i polskich marek.
     Uzupełnieniem bogatej ekspozycji wystawców był interesujący program wydarzeń, wypełniony seminariami i dyskusjami ekspertów, poruszającymi najbardziej nurtujące polskie rolnictwo problemy. Wśród nich były m.in. VII Forum Producentów Rzepaku, III Forum Producentów Ziemniaka, VII Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy, II Seminarium POLAGRA-PREMIERY „Słoma i trawy na cele energetyczne", Forum Roślin Energetycznych, konferencja „Problemy rozwoju technicznych środków produkcji rolniczej" oraz seminarium „Bezpieczeństwo pracy w rolnictwie". Można było również dowiedzieć się jak wybrać optymalny dla posiadanego gospodarstwa kombajn, jaki wybrać system uprawy ścierniska oraz posłuchać prezentacji na temat najnowszych na rynku modeli traktorów.
     Na stoiskach instytucji związanych z rolnictwem porad udzielali fachowcy z branży. Honorowy Patronat nad targami Polagra-PREMIERY sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, patronat branżowy Federacja Związków Pracodawców - Dzierżawców i Właścicieli Rolnych oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych. Patronat medialny - miesięcznik Top Agrar Polska.

 

 

  


 


   

 

-