.:: OTRZESINY ::.

-

 

     Na początku października w naszą uczniowska codzienność wkradło się trochę luzu. 1. października w Żnińskim Domu Kultury odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, w których brały udział pierwszaki z klas: I LO, I a TM, I bLP, I c TTŻ i I e ZSZ. Najsmaczniejsze okazały się zmagania polegające na wyłowieniu, oczywiście bez pomocy rąk, jabłek pływających w dużej misce. Aż dwie osoby uzyskały maksymalny wynik. Podczas konkursu na najlepszy makijaż chłopcy z I a TM dostąpili zaszczytu umalowania przewodniczącej szkoły – Marty Tomczewskiej.
     Później koledzy z klas pierwszych rozpoznawali różne miejsca w naszej szkole. Największe zainteresowanie wzbudziła konkurencja, w której na podstawie fragmentu fotografii należało rozpoznać czyje to zdjęcie. Kolejna przekąska dla pierwszaków był kisiel. Chcąc uzyskać jak najwięcej punktów należało go jak najszybciej wypić przez słomkę. Sporą dawkę pozytywnych emocji przyniosły też kalambury. Chcąc wkupić się w nasze łaski najmłodsi uczniowie naszej szkoły musieli udawać klauna, dzika, strusia pędziwiatra.
     Najciekawsze okazało się wyzwanie postawione wychowawcom i tutaj-bez wazeliniarstwa- dodam, że ich taniec z parasolami był najlepszym show w przeciągu kilku lat otrzesinowej tradycji.
Otrzęsinowe zmagania wygrała klasa I a LP, która zdobyła 24 punkty i dwie nagrody: trzy dni bez pytania oraz prawo do organizacji otrzęsin w przyszłym roku.
     W imieniu klasy II LO chciałabym serdecznie podziękować pierwszakom za wspólną zabawę. Jesteśmy również wdzięczni osobom, które pomogły przy organizacji imprezy. Sporym ułatwieniem organizacyjnym był dla nas również występ Radosława Salamona z III LP i gościnnie Alina Wybornej z I LO im. Braci Śniadeckich szkolnego oraz prezentacji szkolnego kolka tanecznego.
 


   

 

 
-