.:: RADIO ŻNIN ::.

-

      Dnia 12 marca przedstawiciele projektu „Przez szkutnię do odpowiedzialności” wraz z opiekunem panem Robertem Cieniawą udali się z wizytą do Radia Żnin. Tam podczas wieczornej audycji na żywo rozmawiali na temat projektu z panią Kingą, czyli Kiki.
      Na wstępie każdy powiedział coś o sobie, czym się zajmuje i jakie ma zainteresowania. Pierwszą sprawą, o jakiej rozmawiali Michał, Sławek, Maciej i Agata to przedstawienie projektu. Pan Robert opowiedział o celach, jakie stawia przed nami cały program. Pierwsze pytanie, jakie padło od prowadzącej audycje to pytanie dotyczące dziennikarzy, na czym ich praca polega. Agata jako ich przedstawicielka opowiedziała, czym się zajmują i jak wygląda śledzenie postępów projektu. Następnie Michał przedstawił swoje działania w projekcie, a mianowicie opowiedział jak powstaje strona WWW poświęcona lokalnemu kajakarstwu. W skrócie wyjaśnił, co tam się będzie znajdowało i oczywiście zachęcił wszystkich do odwiedzania tej strony.
      Pytanie skierowane do Sławka i Macieja dotyczyło remontu kajaków. Słuchacze dowiedzieli się od nich, w jaki sposób wyglądają prace w szkutni oraz zostali zaproszeni do wspólnego remontu. Pytania, jakie zadawali najczęściej słuchacze to, czego oczekują uczestnicy projektu i po co tak właściwie biorą w nim udział. Przedstawiciele projektu odpowiadali, że wolą zrobić coś sensownego niż się nudzić. Mówili również, że oczekują uzyskania nowych umiejętności, odpowiedzialności oraz rozwijania zainteresowań. Na koniec każdy dodał jeszcze od siebie kilka słów, dlaczego wziął udział w projekcie i co skłoniło go do takiej decyzji. I na tym zakończyła się audycja!!!
    

 

-