.:: PROJEKT SZKUTNIA  ::.

-

    W II półroczu tego roku szkolnego w naszej szkole rozpoczynamy działania w ramach projektu pt. „Przez szkutnię do odpowiedzialności”, na realizację którego otrzymaliśmy dotację od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Równać Szanse 2006 – Regionalny Konkurs Grantowy”, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. To dla naszej społeczności szkolnej duże wyróżnienie, gdyż z ponad 1000 propozycji wybranych zostało tylko niewiele ponad 100 z całego kraju!
   Nasze działania zaplanowane są od lutego do czerwca 2007r. Będziemy mieli możliwości rozwijania zainteresowań związanych z kajakarstwem, pracą z komputerem, kamerą, aparatem fotograficznym itp.        Planujemy m.in.:
- pracować w szkutni (planujemy wyremontować kilka kajaków);
- opracować folder reklamującego szlak wodny Żnin-Skarbienice-Gogółkowo-Wenecja-Biskupin;
- zaprojektować i wykonanać stronę WWW poświęconą tematyce „lokalnego kajakarstwa” i realizowanego projektu;
- oznakować szlak wodny Żnin-Skarbienice-Gogółkowo-Wenecja-Biskupin;
- zorganizować uroczyste symboliczne „otwarcie” szlaku.
    Nasze działania dokumentować i reklamować będzie grupa reporterska, m.in. również na naszej szkolnej stronie WWW. Zachęcamy Was, koleżanki i koledzy z naszej szkoły, rodzice i wszyscy sympatycy naszego regionu, do włączenia się w ten projekt.
    Więcej informacji o programie „Równać Szanse” znajdziecie na stronie www.rownacszanse.pl. Tam też znajduje się Forum Dyskusyjne Młodych, za pomocą którego możecie poznać młodzież realizującą inne projekty, wymieniać się doświadczeniami i dzielić sukcesami.
Animatorzy projektu
 

 


 


   

 

-