.:: ZRÓB TO DLA SIEBIE ::.

-

     Na pewno większość z Was zauważyła w ostatnich dniach młodzież w żółtych koszulkach, próbującą zachęcić wszystkich do włączenia się w akcję "Zrób to dla siebie!". No tak, ale o co tak właściwie w tym wszystkim chodzi? Ci, którzy przyszli na spotkanie informacyjne, wiedzą. A Ty?
    W październiku zgłosiliśmy projekt działań w ramach akcji "Równać szanse", która sponsorowana jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Członkowie tej fundacji chcą dać szansę młodzieży z małych miejscowości i wsi. Finansują ciekawie zaplanowane działania, w efekcie których młodzież "wzbogaci się" o umiejętności, które są w obecnych czasach bardzo ważne na rynku pracy, a których nie da się wyuczyć na lekcjach matematyki, biologii, polskiego, chemii czy innych.
    W naszym projekcie przewidujemy bardzo różnorodne formy działań, stąd każdy może znaleźć coś dla siebie. Warunek jest jeden: musi Ci się CHCIEĆ robić coś dla innych, gdyż swe wysiłki będziemy kierować głównie do gimnazjalistów. Już we wakacje zimowe ruszają "Elektroniczne ferie": nasi szkolni specjaliści od projektowania stron WWW będą dzielić się swoją wiedzą z młodszymi kolegami. Zadania projektu obejmują także przeprowadzenie czterech 6-godzinnych warsztatów dla chętnych uczniów ZSP, a prowadzonych przez pedagogów z naszej szkoły. Kolejne nasze propozycje, to zorganizowanie spotkań z gimnazjalistami w naszej i w ich szkole, w czasie których na różne sposoby będziemy się prezentować, a tym samym zachęcać ich do podejmowania nauki w szkole średniej. Opracowany jest tylko ramowy plan działań, a szczegóły należą do młodzieży. To Wy zadecydujecie jak, co i gdzie się będzie działo. Każda akcja potrzebuje dobrej reklamy i organizacji. A zatem poeksperymentować będą mogli ci z Was, którzy mają zdolności plastyczne, ale także ci, którzy chcą się zajmować logistyczną (trudne słowo?, ale ładne) stroną projektu.
    Działania podejmujemy na zasadach wolontariatu (następne trudne słowo?), jednak zaświadczenie o udziale w tym przedsięwzięciu będzie na pewno Twoim atutem przy staraniu się o pracę czy starcie na studia.
Zastanów się więc, czy przypadkiem właśnie nie "przegapiłeś" czegoś fajnego. Jeszcze nic straconego. Jeśli uznasz, że chcesz włączyć się w nasze działania, zapraszamy. Możesz zgłosić się do jednego z nauczycieli, którzy zgłosili już swój akces (to już ostania zagadka polonistyczna...) do udziału w tym projekcie, a są to: p. M.Biskupska, p. L.Droszcz, p. S.Galij, p. A.Frankowska, p. R.Kapuścińska, p. B.Nowak, p. W.Olesiak, p. A.Szkutnicka, p. E.Szóstak-Ławińska, p. R.Cieniawa, p. J.Gmerek, p. A.Grzelczak, p. J.Owsianny.

Koordynator projektu