.:: WITAJCIE U NAS! ::.

-

     W ramach akcji „Zrób to dla siebie” w dniach 27.03 i 29.03 br., odbyły się spotkania uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie z gimnazjalistami. Do ZSP zawitali uczniowie z Gimnazjum nr 1 i nr 2 ze Żnina oraz z gimnazjów w Rogowie i Janowcu Wlkp.
     Podczas tych spotkań uczniowie dawnego „mechanika” pokazywali gimnazjalistom: doświadczenia chemiczne - w laboratorium, możliwości programu AUTOCAD i obróbkę zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym – w pracowniach komputerowych. Oprócz pokazów, gimnazjaliści mieli możliwość samodzielnego działania. Na sali gimnastycznej uczyli się kroków tanecznych, których nauka przyniosła wszystkim – uczącym i nauczanym – wiele radości. Gościli także w bibliotece i dwóch salach lekcyjnych, w których poznawali szkołę „od środka” i uczestniczyli w zabawach integracyjnych. Dzięki tym spotkaniom uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych mieli możliwość sprawdzenia się w roli organizatorów oraz musieli wykazać się pomysłowością. Po minach gimnazjalistów opuszczających budynek szkoły można powiedzieć, że im się to udało.
     Gimnazjaliści najpierw obejrzeli sobie doświadczenie z reakcja nadmanganianu, gdzie fioletowy roztwór KMnO4 zabarwił się na przezroczysto. Następnie pokazaliśmy jak powstaje wodorotlenek srebra i tzw. mleko czyli wodorotlenek baru. Zaprezentowaliśmy również preparat mikroskopowy drożdży. Doświadczenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem naszych młodszych kolegów i koleżanek. Mam nadzieję, że pomogliśmy komuś dokonać wyboru kierunku dalszej nauki.
     Nasi młodsi koledzy mogli nas bliżej poznać przez prezentacje, które dla nich przygotowaliśmy. Jednak to nie wszystko - na sali gimnastycznej nasze szkolne tancerki uczyły ich tańców integracyjnych. Wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenie grupa taneczna przedstawiła swój najnowszy układ, aby podziękować za wspólną zabawę. Myślę, że to spotkanie pomoże ściągnąć obecną etykietkę naszej szkoły, która z pewnością nie jest ,,kolorowa’’. Gimnazjaliści dzięki tym spotkaniom mogli się przekonać jak miło można spędzać czas w szkole, naszej szkole, oraz o tym jak świetna grupa młodzieży przywita ich we wrześniu.
    

 

-