.:: WYCIECZKA DO BRELINA ::.

-


     Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w ramach grantu oświatowego uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie mogli wziąć udział w wycieczce do Berlina, która odbyła się w dniu 10. grudnia 2005 r.
     W wycieczce wzięło udział 30 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz troje uczniów 1. Liceum Ogólnokształcącego w Żninie. Opiekę sprawowali nauczyciele naszej szkoły: panie Halina Katafiasz i Krystyna Jaworska oraz pan Krzysztof Płażewski.
      Podczas pobytu w stolicy Niemiec uczniowie spotkali się z młodzieżą niemiecką. Dzięki temu mieli możliwość sprawdzenia umiejętności posługiwania się językiem niemieckim w sytuacjach rzeczywistych. Jednocześnie zostali dodatkowo zdopingowani do dalszej intensywnej nauki.
     Zwiedzając najbardziej charakterystyczne miejsca Berlina, stanowiące niegdyś centra części wschodniej i zachodniej metropolii, mieli możliwość poznania architektury Berlina oraz historii miasta związanej z oglądanymi obiektami. Odwiedzając tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy (Weihnachtsmarkt) zapoznali się z istotnymi elementami tradycji i kultury niemieckiej.
      Dla wielu z nich była to pierwsza, rzadka okazja do odwiedzenia stolicy Niemiec, a nawet do wyjazdu poza granice Polski w ogóle.
     Myślę, że wszyscy wrócili z pozytywnymi wrażeniami, co zdecydowanie przyczyni się do kształtowania przyjaznych relacji polsko-niemieckich, co też jest głównym celem trwającego właśnie Roku Polsko-Niemieckiego.
 

Krystyna Jaworska

 

      

-