.:: SPŁYW KAJAKOWY ::.

-

      W ostatnim tygodniu nauki roku szkolnego 05/06, grupa 20 osób z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie wyruszyła na dwudniowy spływ kajakowy.
Trasa prowadziła ze Żnina przez J.M.Żnińskie,J.Skarbienickie, J.Weneckie, J.Biskupinskie.
Start nastąpił ze stanicy WOPR w Żninie o godz.10.Po godzinie grupa dotarła na odpoczynek do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Żurawiem” w Skarbienicach. Przejście między J.M.Żnińsim a J.Skarbienickim wymagał wiele wysiłku ze strony uczestników -ostatnie 300 m jest bardzo zarośnięte trzcinami. Wynikiem tego było jedno pęknięte wiosło i strata dwóch klapków przy holowaniu kajaków. Co napawa optymizmem to widok prac przy poszerzaniu i pogłębianiu w tym miejscu szlaku. Po godzinnej przerwie kajakarze popłynęli do
Wenecji. Przejście miedzy J. Skarbienickim i J. Weneckim jest łatwiejsze do pokonania (nie tak zarośnięte i krótsze). Kłopot może sprawiać tylko znalezienie miejsca wpłynięcia od strony Skarbienic. Po niecałych dwóch godzinach uczestnicy spływu dotarli do Wenecji.
Tam grupa poszła zwiedzać ruiny zamku. Kolejny etap prowadził do Biskupina, gdzie był zamówiony posiłek. Pod mostem drogowym należało wyjść z kajaka aby podnieść go nad progiem wodnym. Po 1,5 godzinnej przerwie na obiad i odpoczynek , młodzież ruszyła w drogę powrotna do miejsca noclegu w Skarbienicach, aby dotrzeć tam o 18 godzinie.
Wieczorem wszyscy z wielkim apetytem zjedli kiełbaski z grilla. Uczestnicy spływu spali
pod namiotami a nawet pod gołym niebem, bo tego dnia była iście tropikalna noc.
Następnego dnia był czas na kąpiel , opalanie i grę w siatkówkę. W samo południe uczniowie
wyruszyli w drogę powrotna do Żnina.
Na miejscu uczestnicy byli zmęczenia, ale zadowoleni, że mogli w tak aktywny sposób i przy tak pięknej pogodzie spędzić jedne z ostatnich dni w roku szkolnym.
Opiekunami spływu byli: Beata Nowak, Anna Szkutnicka, Tomasz Mellem, Dariusz Berdysz.
Słowa podziękowania organizatorzy i uczniowie kierują pod adresem p.Zygmunta Nyki z WOPR-u i p.Jerzego Śnindeckego z MOS za darmowe wypożyczenie kajaków.


 


 

 

 


   

 

-