.:: REKOLEKCJE ::.

-

     Od 27 do 29 marca odbywały się w naszej szkole rekolekcje. Hasłem tegorocznego czasu nawrócenia było motto ”Przywrócić nadzieję ubogim”.
    W poniedziałek od rana odbywały się pierwsze trzy lekcje. Następnie od godziny 11:00 do 12:00 słuchaliśmy wykładów trzech osób. Jedną z nich był nasz katecheta ks. Tomek. Przybliżył nam Ewangelię i przypowieści o synu marnotrawnym. Chciał nam przekazać, że zawsze możemy wrócić do Ojca, pomimo ciężkich grzechów. Pół godziny należało też do siostry zakonnej, która przybyła z Poznania. Uświadomiła nam ile zła jest na świecie i jak łatwo dajemy się w nie wciągnąć. Śladem naszej patronki przypomniała nam, że osąd ludzi, którzy czynią zło nie jest naszą sprawą. Każdemu trzeba pomóc. O pomocy mówił także przedstawiciel bydgoskiego Monaru – fundacji założonej przez Marka Kotańskiego. Dowiedzieliśmy się ilu ludzi jest narkomanami i w jakim celu sięgają po używki.
    W drugim dniu rekolekcji przybyła o nas pani doktor ginekolog – Elżbieta Nowak. Bardzo zainteresowała nas swoim wykładem. Mówiła o młodości, miłości, przyszłości. Uświadomiła nas jak ważnym jest dobre ułożenie sobie życia. Wskazała nam drogę do właściwego zagospodarowania czasu młodości. Oprócz pani doktor wysłuchaliśmy też Sióstr Albertynek i oczywiście księdza Tomka. Zakonnice przybliżyły nam słowem i piosenką życie brata Alberta Chmielowskiego. Opowiadały o swojej pracy przy bezdomnych, o życiu ludzi, którzy z różnych powodów, nie mają własnego domu. Ksiądz natomiast, po przeczytaniu fragmentu Ewangelii o jawnogrzesznicy, próbował wytłumaczyć nam czym jest grzech i jakie ma znaczenie. Zrobiliśmy sobie mały rachunek sumienia, rozważając po kolei każde z przykazań Bożych.
     Ostatni dzień rekolekcji – środa – był dniem mszy św. Mieliśmy tylko jedną godzinę lekcyjną, a po niej o 9:00 wszyscy braliśmy udział we mszy na sali gimnastycznej. Eucharystię odprawił ks. Tomek. Po 10:00 mogliśmy rozejść się i wrócić do domu.
 


 

 
 

 

-