.:: OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWNOŚCI ::.

-

   Dnia 10.10.2005 roku odbył się w naszej szkole etap szkolny VIII Olimpiady Wiedzy O Żywności. Po teście składającym się z 40 pytań wyłoniono 6 uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu regionalnego:

1. Woszczyński Mariusz
2. Suliński Mirosław
3. Sikorski Bartosz
4. Kasprzak Anna
5. Orzechowski Bartosz
6. Rosiek Renata
    Etap regionalny odbył się 9 grudnia 2005 roku w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Tam walkę o dostanie się do etapu regionalnego toczyło z sobą 36 uczestników z 8 szkół.
Zespół Szkół Spożywczych w Bydgoszczy
Zespół Szkół Kształcenia
Ustawicznego w Gronowie
Zespół Szkół Przemysłu
Spożywczego i Chemicznego w Gdańsku
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu Kujawskim
Zespół Szkół nr 3 w Rypinie
Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO w Toruniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie
    Tam poprzeczka postawiona była jeszcze wyżej. Jednak uczeń naszej szkoły Bartosz Sikorski zakwalifikował się po pisemnej części z druga lokatą, do „ustnego” prezentowania swoich wiadomości i umiejętności. Po emocjonujących zmaganiach z pytaniami, komisją oraz stresem, który towarzyszy tak ważnym wydarzeniom, Bartosz zakwalifikował się do etapu centralnego tej Olimpiady.

    Etap centralny odbył się w dniach 23-24 marca 2006 roku w Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Do etapu tego przystąpiły 54 osoby wyłonione z eliminacji regionalnych z całej Polski. Tutaj również przeprowadzono ten etap w dwóch częściach; pisemnej i ustnej. Po skończonej rywalizacji Bartosz Sikorski uzyskał tytuł Finalisty VIII Olimpiady Wiedzy O Żywności, a tym samym zapewnił sobie wolny wstęp na 11 wybranych uczelni. Do Olimpiady przygotowywały go p.H. Katafiasz, M.Nyka, E.Sobczyńska.
Bartkowi serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy POWODZENIA!!!
 

-