.:: DZIEŃ NAUCZYCIELA ::.

-

      14 października jest Dniem Edukacji Narodowej, częściej nazywamy go Dniem Nauczyciela. Z tej właśnie okazji został zorganizowany w naszej szkole apel.
Było w nim jednak coś niezwykłego. Przeważnie występy z jakichkolwiek okazji są skierowane do uczniów.
      Tym razem, w tym wyjątkowym dniu odbiorcami nie mieli być uczniowie, ale nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy i wszyscy pracownicy naszej szkoły. Bo przecież 14 października swoje święto obchodzą nie tylko nauczyciele, ale również panie sprzątaczki, panowie woźni, pani pielęgniarka. Wszystkim, zarówno tym, którzy „karmią” nas wiedzą, wychowują, jak i tym, którzy dbają o czystość, porządek i bezpieczeństwo w naszej szkole, należą się szczere podziękowania.
       Apel odbył się 13 października, w przeddzień święta. Pierwszą, artystyczną część otworzyła Gala Oskarów. Na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej uczniowie naszej szkoły chcieli nagrodzić nauczycieli w różnych kategoriach. Jedną z nich był „Mikrofon roku”. Nagrodę tę otrzymała p. K.Ochudło, za najdonoślejszy głos w szkole. Oskarem za nadzwyczajną punktualność i nagrodę „Szwajcarski zegarek” został uhonorowany p. R.Cieniawa. Nagrody „Złote lusterko” nie mógł odebrać nieobecny p. R.Luchowski, który zawsze jest elegancko i szykowanie ubrany.
       Natomiast p. J.Kieniewicz został nominowany w dwóch kategoriach: „Złoty pazurek” (za nieodrywanie ręki od tablicy) i „Żartowniś roku” (za niecodzienny humor). Oskara „Gorący uśmiech” otrzymał ks. B.Czuliński.
       Po rozdaniu nagród nastąpiła poetycka część apelu. Uczniowie recytowali humorystyczne wiersze, skierowane do nauczycieli j. polskiego, matematyki, historii, geografii, języków obcych oraz do pań bibliotekarek. Przy akompaniamencie gitar, jedna z uczennic zaśpiewała dwie piosenki adresowane do nauczycieli wychowania fizycznego, chemii i fizyki. Niestety, nie każdemu pracownikowi był przypisany jakiś wierszyk czy piosenka. Ale najszczersze życzenia w recytacji ostatniego wiersza, skierowane były dla wszystkich „niosiących kaganiec oświaty”. Przedstawienie artystyczne przygotowały: p. B. Jaźwińska i P. M.Lewandowska.
W drugiej części przemawiał pan Dyrektor, który wręczył nagrody i dyplomy pracownikom szkoły, oraz pan Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk. W uroczystości brali też udział emerytowani nauczyciele, którzy teraz odpoczywają od hałasu szkolnego.
       W czasie apelu odczytano również list uczniów do nauczycieli, w którym życzyliśmy dużo cierpliwości dla nie zawsze zdyscyplinowanych wychowanków.
Całe wystąpienie zakończyło się słowami: „Do zobaczenia za rok!”


    

 

-