.:: OTWARCIE PRACOWNI CNC ::.

-

        We wrześniu, warsztaty szkolne wzbogaciły się o nową pracownię, w której uczniowie będą zdobywać doświadczenie zawodowe na obrabiarkach sterowanych numerycznie CNC.
I chociaż , dla niektórych uczniów naszej szkoły sama nazwa jest obca to wydarzenie będzie miało ogromny wpływ na kształcenie uczniów klas zawodowych oraz techników.
       Sama pracownia powstała dzięki udziałowi starostwa w projekcie „Promocja zatrudnienia i rozwój zasobów ludzkich województwa kujawsko-pomorskiego”. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce 16. września, podczas którego pan dyrektor Leszek Kowalski podkreślił, że w każdej szkole sprzęt powinien być w miarę możliwości jak najnowocześniejszy. Bowiem w ten sposób absolwenci klas techników i zawodowych będą gotowi do podjęcia pracy. Fachowcy obróbki-skrawaniem CNC, frezerzy, tokarze są w ostatnim czasie jednymi z najbardziej poszukiwanych w Polsce - podkreślił pan dyrektor. Stwierdził również, że ma nadzieję, iż w przyszłości przemysł związany z obróbką-skrawaniem będzie się rozwijał również w naszym regionie.
       Obecnie uczniowie kształcą się w nowej pracowni w zespołach 6-8 osobowych. Podczas zajęć wykorzystują, oprócz wcześniej wspomnianej frezarki sterowanej numerycznie CNC, również zestawy komputerowe do pisania programu i transmisji danych do obrabiarki oraz program Auto Cad 2005. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 100 tys. złotych.
      Pan Karol Osuch, kierowników warsztatów szkolnych, zaznaczył, że całe pomieszczenie przygotowała załoga warsztatów. Natomiast ćwiczenia w tak nowoczesnej pracowni będą z pewnością przepustką do uzyskania dobrej pracy w wielu firmach.
   

 

-