.:: FESTYN ARCHEOLOGICZNY ::.

-

    Organizatorzy Festynu Archeologicznego, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie i Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, już po raz jedenasty serdecznie zapraszają na biskupińskie spotkanie z archeologią. Rozpoczynający naszą dekadę tych spotkań tegoroczny festyn zatytułowany „Wikingowie i ich sąsiedzi” będzie niebezpiecznym i pełnym przygód rejsem po bezkresnych wodach dziejów opanowanych przez groźnych Wikingów.
    Takie zaproszenie wydaje się być niezwykle interesujące i zapowiada wiele wrażeń.Jednak dla nas, mieszkających w okolicach Biskupina sam festyn, odbywający się po raz jedenasty, nie jest zbyt wielką atrakcją. Bowiem, mimo iż, myśl przewodnia każdego wrześniowego spotkania w Biskupinie jest inna, większość elementów jest stałych, powtarzających się co roku.
    I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ceny wystawców bardziej przypominają kosmiczne niż te pochodzące z czasów tegorocznych Wikingów. Co z kolei powoduje, że zwiedzanie ogranicza się tylko i wyłącznie do obejrzenia stoisk różnych wystawców i obserwowania szczęśliwców, których stać na spróbowanie wszystkich proponowanych atrakcji.
 

   


   

 

-