.:: OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH ::.

-

        W dniu 8.10.2004 roku w sali Domu Kultury w Żninie odbyły się tradycyjne otrzęsiny uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Organizatorem tej imprezy była klasa IIa LP, wychowankowie pani mgr Beaty Maciejewskiej, która wraz z paniami: mgr Marzeną Podsiadło i mgr Aliną Frankowską, zasiadała w jury. Przebieg imprezy obserwował również pan dyrektor mgr inż. Jacek Owsianny.

Udział klas pierwszych w otrzęsinach uwarunkowany był wcześniejszym przygotowaniem przez nie plakatu o sobie. Niestety, nie wszystkie klasy „stanęły na wysokości zadania” (czyżby byli już „za starzy” na takie zabawy?). Ostatecznie wystąpiły „koty” z:

I LO z wychowawcą panem mgr inż. Józefem Ksieniewicz,

Ia LP z wychowawczynią panią mgr Elżbietą Kowalińską,

Ib LP z wychowawczynią panią mgr Anną Szkutnicką,

Ic TTŻ z wychowawczynią panią mgr inż. Lidią Paprot,

Id ZSZ z wychowawcą panem Mariuszem Ćwikliński.

Aby zachęcić uczniów do rywalizacji w przygotowanych konkurencjach, na początku zapoznano ich z przewidywanymi nagrodami:

I miejsce - trzy dni bez pytania (w przyszłym tygodniu) + nagroda niespodzianka oraz organizacja otrzęsin w przyszłym roku szkolnym,

II miejsce – dwa dni bez pytania,

III miejsce – jeden dzień bez pytania.

Na „rozgrzewkę” wystąpiły tancerki z klasy III LO. Zaprezentowały się świetnie, wszyscy byli pod wrażeniem ich występu. Następnie przystąpiono do głównej części imprezy, czyli do potyczek między klasami. Pierwsza konkurencja to prezentacja klas. Każda klasa musiała „przedstawić się” w piosence lub scence. Dodać należy, że uczniowie na okoliczność otrzęsin mieli się przebrać. Szanowne jury ustalało punkty za stroje i za prezentacje. Dodatkowo przyznane zostały także punkty za przygotowany wcześniej plakat.

Z następnych konkurencji najwięcej emocji wzbudziły „kotki bure”. Przedstawiciele pierwszaków w dość nietypowej pozycji pili mleko na czas. Konkurencję trzeba było powtarzać, gdyż zawodnicy nie wytrzymali emocji i „rzucili się na nabiał” przed słowem START. Od razu widać, co pije młodzież z ZSP.

Pozostałe zabawy to: rzucanie woreczkiem do wiadra (oczywiście, z zawiązanymi oczami), taniec na gazecie, reklama wychowawcy, misz-masz. Ta ostatnia była dużą niespodzianką, każdemu przypadło do wykonania inne zadanie. Chłopak z Ia LP wylosował hoola – hop, które musiał utrzymać przez 30 sekund, naprawdę szło mu nieźle. Dziewczyna z I LO musiała zaśpiewać tekst instrukcji obsługi robota kuchennego, a dziewczyna z Ib LP musiała zatańczyć tango z kurtką. Wyznawanie miłości balonowi przypadło dziewczynie z Ic TTŻ, przez chwilę mogliśmy obejrzeć brazylijską telenowelę w wydaniu polskim, było bardzo romantycznie. Zabrakło tylko świec i piosenki zespołu Perfect „Kołysanka dla nieznajomej”. Dużo radości sprawił nam taniec chłopaka z Id ZSZ, który zatańczył „Jezioro łabędzie”.

Nie zabrakło również konkurencji dla wychowawców. Ich zadanie polegało na rozpoznaniu przez dotyk przedmiotów losowanych ze skrzyni.

Rywalizację pierwszoklasistów uatrakcyjniły jeszcze dwa występy „ekstra”. Pierwszy to występ trzech hip - hopowców. Pokazali wielką klasę, byli świetni. Drugi to taniec w wykonaniu zespołu tanecznego EFEKT. Dziewczyny wspaniale się ruszały w rytm muzyki.

Na ogłoszenie wyników wszyscy czekali z niecierpliwością. Po zliczeniu wszystkich punktów, szacowne jury ogłosiło werdykt: wygrała klasa Ia LP (niespodzianką dla nich były murzynki i lizaki). II miejsce zajęła Ic TTŻ , a II miejsce I LO.

Otrzęsiny były dobrze przygotowane i wszyscy dobrze się na nich bawiliśmy. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach takie imprezy będą nadal organizowane i wszystkie klasy będą chciały wziąć w nich udział, bo, oprócz fajnej zabawy, możemy się dzięki temu lepiej poznać i zintegrować.

Prezesy z I LO


   

 

-