.:: BIEG Z JABŁONOWA POMORSKIEGO ::.

-

    Jedenastu naszych kolegów wzięło udział w biegu sztafetowym z Jabłonowa Pomorskiego do Żnina. Uczniowie biegli z relikwiami błogosławionej Marii Karłowskiej, które otrzymali od sióstr z zakonu Sióstr Pasterek.
W czwartek 28.10.2004 roku w Jabłonowie Pomorskim została odprawiona msza św., w której uczestniczyli wszyscy biegacze z opiekunami, dyrekcja szkoły, delegacja uczniów oraz księża: Stanisław Talaczyński, Jacek Pawlak, Tomasz Rachowiecki, Hubert Nowak.
     Sztafeta z relikwiami ruszyła z Jabłonowa o 18:00. Przez całą trasę towarzyszyła biegaczom eskorta policji. Za Jabłonowem nie biegła już cała grupa, lecz jeden uczeń, który po przebiegnięciu około 10 kilometrów był zmieniany przez kolegę. Na 7 kilometrów przed Toruniem na trasę ponownie wyszli wszyscy biegacze. Razem wbiegli oni na toruńską Starówkę.
      Do Gniewkowa chłopcy dotarli ok. 2:00 w nocy. Zostali zaproszeni na posiłek w miejscowej parafii. Po około dwóch godzinach odpoczynku uczniowie wraz z opiekunami ponownie znaleźli się na trasie biegu. Biegnąc przez Złotniki Kujawskie, Barcin rano dobiegli do Żnina. O godzinie 10:00 wzięli udział we mszy świętej na której poświęcony był sztandar szkoły.

UCZESTNICY BIEGU: Jerzy Jeziorny, Adam Brzykcy, Bartłomiej Piotrowski, Robert Rzepka, Łukasz Kwasek, Kamil Kamiński, Maciej Butny, Krzysztof Wojtaś, Piotr Krawczyk, Piotr Roszyk, Artur Boruch

 

OPIEKUNOWIE: p. Wojciech Jeziorny, Jarosław Gmerek, Tomasz Wysocki

 

    

-