.:: TVP BYDGOSZCZ ::.

-

     15 kwietnia 2004 r. zorganizowaliśmy wycieczkę Młodzieżowej Grupy Dziennikarskiej „Młodzi niezależni” do TVP w Bydgoszczy. Jest to telewizja regionalna, jedna z czterech (obok Programu 1, Programu 2 i TV Polonia) anten telewizji publicznej odbieranych w naszym regionie. Łącznie TVP3 emituje rocznie około 90 tysięcy godzin programu. Głównie są to wiadomości regionalne. Raz na dwa tygodnie nagrywany jest program dla dzieci „Songowanie na ekranie”, który jako jedyny jest emitowany przez telewizję ogólnopolską.

Naszym przewodnikiem po telewizji był pan Tomasz Gronet. Pokazał nam najważniejsze działy w TVP. Zobaczyliśmy reżyserkę, montażownię, studio nagrań, rozmawialiśmy m.in. z panem odpowiedzialnym za dekoracje itd. Marcin miał nawet okazję sprawdzić swoje umiejętności dziennikarskie jako prezenter „Zbliżeń”. Spotkaliśmy się z panią Anną Trzcińską- wydawcą dnia, która zdradziła nam kulisy powstawania codziennego programu informacyjnego. Mieliśmy okazję zobaczyć przy pracy m.in. panią Barbarę Kozber.

Ta wycieczka pozwoliła nam zapoznać się z arkanami powstawania programów telewizyjnych, uświadomiliśmy sobie, jak trudna jest to praca, a jednocześnie utwierdziliśmy się w przekonaniu, że telewizja to naprawdę ogromna „władza”.

 


 

 

 

 

 


      

 

-