.:: KONKURS MIG ::.

-

W piątek, 13 lutego 2004 r., w Żnińskim Domu Kultury odbył się Matematyczno-Informatyczno-Geograficzny Konkurs „MiG”. Mogły w nim brać udział 3-osobowe drużyny z ostatnich klas szkół średnich. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn, po trzy z LO, ZSE-H i ZSP.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

ü      Karol Kończal, Tomasz Waliszewski i Piotr Pietrykowski z klasy V aTM

ü      Leszek Adamczyk, Armin Konieczny i Przemysław Koprowski z klasy V b TM

ü      Aneta Dobrzykowska, Piotr Ziętara i Sławek Świtała z kl. V c TTŻ.

Regulamin konkursu zbliżony był do zasad teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. W I etapie każdy zespół otrzymywał kolejno trzy pytania. Aby przejść do II etapu, trzeba było odpowiedzieć poprawnie przynajmniej na jedno z nich. To udało się wszystkim.

W II etapie po poprawnej odpowiedzi, drużyna miała prawo wyznaczyć odpowiadającego. Trzykrotna błędna odpowiedź eliminowała z dalszej gry. W ten sposób do finału przeszły już tylko trzy drużyny: dwie z LO i nasi reprezentanci z Va TM. Drużyny mogły odpowiadać same lub wyznaczyć innych do odpowiedzi. Karol, Tomek i Piotr zajęli zaszczytne III miejsce. Przy tak zaciętej konkurecji to, niewątpliwie, i tak sukces. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Ponadto z ust przedstawiciela WPSTiH  padło zapewnienie, że zwycięzcy, jeśli zechcą, zostaną przyjęci na tą uczelnię bez rozmowy kwalifikacyjnej.

Mimo, podobno, pechowej daty (13 i w dodatku piątek) atmosfera konkursu nie była fatalistyczna, lecz raczej walentynkowa. Całkiem zgrabne „amorki” „kusiły” strojem i rozdawały słodkości. Pytania też nie zawsze były „na serio”. Ogólnie rzecz biorąc, udział w tej imprezie był fajną zabawą.


   

 

-