GRUPA DZIENNIKARSKA
-

Make connection – Przyłącz się!”

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, partner International Youth Foundation, wraz z firmą Nokia już po raz trzeci w tym roku w Polsce przeprowadziła międzynarodowy program dla młodzieży "Make a connection" - "Przyłącz się". Program ten skierowany jest do młodzieży w wieku 16-22 lat z trzech województw: kujawsko - pomorskiego, małopolskiego oraz śląskiego. Młodzi wolontariusze realizują zaproponowane przez siebie projekty na rzecz środowiska lokalnego. Grupy wolontariuszy otrzymują do 6 tys. złotych na realizacje swoich projektów. Honorowym patronem programu została Edyta Jungowska.

Szkolna Grupa Dziennikarzy ZSP w Żninie została laureatem III edycji tego programu. Na realizację naszego projektu: „Gazetka szkolna” otrzymaliśmy kwotę 5 800 zł. Te pieniądze pozwolą nam zakupić sprzęt komputerowy, dyktafony, profesjonalny program do składu tekstu, aparat cyfrowy, a także zorganizować spotkania z dziennikarzem.

W lipcu dwie osoby pojechały na szkolenie, aby dowiedzieć się, jak skutecznie pracować w grupie, jak i w co ulokować otrzymane pieniądze i jak pobudzać do działania całą grupę. Tam właśnie spotkali się z koordynatorami, trenerami i innymi laureatami programu. Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży pragnie, aby to młodzież – sama- realizowała swoje projekty. Chęć bardziej profesjonalnego prowadzenia gazetki szkolnej to tylko jeden z 40 pomysłów, jakie poparła PFDiM. Jeśli lubisz wyzwania, chcesz zrobić coś dla innych, masz pomysł na jakieś działania w Twojej miejscowości.

Przyłącz się! Make a Connection to program dla Ciebie.