.:: FESTYN EUROPEJSKI ::.

-

    Z dniem 1 maja 2004 r. Polska znalazła się wśród członków Unii Europejskiej. Z tej okazji zorganizowano "Festyn europejski", który odbył się nad  jeziorem Czaple. Nasza szkoła również w nim uczestniczyła. Za  zadanie mieliśmy przedstawić Włochy. Organizatorem naszej grupy była pani Marzena Podsiadło - opiekun szkolnego klubu europejskiego. W ramach prezentacji Włoch przygotowaliśmy informacje na następujące tematy:

Ø      Historia Włoch

Ø      Geografia i turystyka

Ø      Rzym – stolica Włoch

Ø      Jan Paweł II – autorytet wszechczasów

Ø      Historia hymnu Włoskiego oraz słowa hymnu w oryginale i w polskiej wersji

Ø      Włochy od kuchni – mini książka kucharska

Ø      Prezentacja multimedialna Włoch

   Główną atrakcją naszego stoiska było serwowanie ciast włoskich, pizzy i kawy cappuccino. Dzieci przyciągało malowanie flagi włoskiej, losy „makaronowej” loterii. W kąciku czytelniczym otrzymać można było ulotki dotyczące Unii Europejskiej oraz naszej szkoły. Ponadto mogliśmy zapoznać się z historią Włoch, otrzymać informację na temat krajów Unii Europejskiej i krajów przystępujących. Oprawą całej uroczystości był występ naszego zespołu tanecznego pod kierownictwem pani Beaty Nowak, który wykonywał układ taneczny z pomponami w kolorach flagi włoskiej. Cała uroczystość zakończyła się ok. godziny 17:00.

Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego bardzo serdecznie dziękują pani M. Kaczorowskiej oraz pani K. Ochudło za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

-