.:: ZDROWA ŻYWNOŚĆ ::.

-

    Etap szkolny i powiatowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, który odbył się 7 grudnia 2012 r., wygrała Monika Jęziorska uczennica  II klasy Technikum Technologii Żywności w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie. Uczennica zakwalifikowała się do etapu okręgowego olimpiady, który odbędzie się w marcu bieżącego roku, warunkiem uczestnictwa  było przeprowadzenie akcji promującej zdrowie.

     Monika przygotowała akcję „Żyj zdrowo i aktywnie” w formie prezentacji multimedialnej, quizu oraz prezentację z konsumpcją zdrowych sałatek, przy współpracy z klasą I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych. Akcja była przeprowadzona  przez uczennicę w poszczególnych klasach na godzinach wychowawczych oraz dnia 18 lutego w naszej szkole podczas dużej przerwy dla całej społeczności szkolnej.

   Z podobną akcją Monika Jęziorska i Magdalena Stróżyńska wraz z opiekunem panią Beatą Nowak będą gościć w Gimnazjum nr 1 w Żninie, dnia 27 lutego i 1 marca 2013 roku.

-