.:: TARGI SZKOLNE ::.

-

    W piątek, 5 kwietnia byliśmy gospodarzami VII Powiatowych Targów Szkolnych podczas których, zaprezentowaliśmy zarówno kierunku już sprawdzone, jak i planowane, czyli technikum budownictwa oraz technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Gimnazjaliści od nauczycieli i uczniów naszej szkoły mogli uzyskać rzetelne informacje na temat zajęć obowiązkowych i dodatkowych, a także dowiedzieć się tego i owego na temat atmosfery panującej w ZSP.

    Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria „Ciasteczko szczęścia”. Uczennice technikum żywienia i usług gastronomicznych częstowały ciasteczkami upieczonymi przez swoich kolegów nad którymi czuwała pani Monika Zakrzewska. Niektóre z nich zawierały niespodziankę w postaci losu, który można było wymienić na nagrodę. Główną wygraną był komplet podręczników do klasy I. Gimnazjaliści chętnie zatrzymywali się także przy stanowisku warsztatów szkolnych, gdzie można było zamówić breloczek z imieniem wykonany przez uczniów technikum mechanicznego. Natomiast uczniowie technikum informatycznego przeprowadzali operację na „chorym” komputerze, wykazując się iście chirurgiczną precyzją.

    Po atrakcjach na sali gimnastycznej gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić szkołę i dowiedzieć się więcej na temat wszystkich proponowanych kierunków kształcenia. W sali nr 26 pani Jolanta Sokolnicka przybliżyła nowy, proponowany kierunek technikum budownictwa. Pan Krystian Adamczyk opowiadał na temat energetyki odnawialnej i jej roli we współczesnym świecie, w związku z kolejną nowością - technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Pan Adam Grzelczak prezentował rysunek techniczny oraz możliwości AutoCAD-a. Natomiast pan Robert Cieniawa pokazał między innymi strony internetowe zaprojektowane przez uczniów oraz opowiedział o realizowanym w szkole projekcie „Matematyka z Browarową”, w ramach którego uczniowie rozwiązują przed kamerą zadania z matematyki, a następnie umieszczają nagrania w Internecie. W sali nr 13 pani Marzena Podsiadło wraz z uczniami pokazała, czego można się nauczyć w zasadniczej szkole zawodowej. Dzięki zgrabnym paluszkom szkolnej fryzjerki część płci pięknej miała idealne fryzury na piątkowy wieczór. Chcąc pokazać, że nie samą nauką szkoła żyje, samorząd uczniowski opowiedział o tym, co robimy po lekcjach (poza nauką oczywiście).

-