.:: MISTRZOSTWA POWIATU ŻNIŃSKIEGO W SIATKÓWCE ::.

-

Dnia 30 stycznia 2013 roku Zespół Publicznych Szkół im. Mikołaja Kopernika w Rogowie gościł po raz drugi reprezentacje szkół, tym razem dziewcząt na powiatowych zawodach w piłce siatkowej.

Do zawodów zgłosiły się 4 zespoły: ZSP Żnin, ZSE-H Żnin, I LO Żnin, ZSP Janowiec Wlkp., grano systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjną drużyną okazał się zespół z I LO w Żninie, który nie stracił seta w rozgrywkach. Drugie miejsce wywalczył zespół z Janowca Wlkp. który miał tylko jedna porażkę ze zwycięzcą turnieju. Tradycyjnie bardzo zacięta była rywalizacja miedzy ZSE-H w Żninie a ZSP Żninie. W bezpośrednim pojedynku rywalizacje w tie-breaku wygrał „ekonomik”, choć popularny „mechanik” miał już wcześniej 3 piłki meczowe.

Skład naszego zespołu:

1. Magdalena Kruszka III L.O.
2. Maria Kruszka III L.O.
3. Daria Wróblewska II L.O.
4. Marta Pomarańska II L.O.
5. Daria Boruch II c T.T.Ż.
6. Dominika Nowak II c T.T.Ż.
7. Aleksandra Rabinek II c T.T.Ż.
8. Sylwia Furmaniak I c T.T.Ż.
9.Paulina Erlich II c T.T.Ż.

       Dnia 29 stycznia 2013 roku w Zespole Publicznych Szkół im. Mikołaja Kopernika    w Rogowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej chłopców. Drużyny powitał Powiatowy Organizator Sportu p. Stefan Fedejko, po czym nastąpiła minuta ciszy pamięci Mikołaja Rataja (reprezentanta I LO w Żninie, który zginął tragicznie we wrześniu 2012 roku.  Otwarcia zawodów dokonała dyrektor placówki p. Eliza Reszka.Do zawodów przystąpiło 6 szkół z powiatu żnińskiego, które podzielono na 2 grupy. W grupach rywalizowano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów,  a następnie zespoły z pierwszych  miejsc grały w finale, z miejsc drugich  o III miejsce a z miejsc trzecich o miejsce V.

Kolejność w turnieju:
I. I LO Żnin
II. ZSP Żnin
III. ZSP Janowiec Wielkopolski
IV. ZSP Łabiszyn
V. ZSEH Żnin
VI. ZSP Piechcin

Skład naszego zespołu:

1. Kacper Adamczewski III a T.M.
2. Krystian Bukała III a T.M.
3. Bartłomiej Jóżwiak III a T.M.
4. Jakub Małecki III a T.M.
5. Krzysztof Kubiak III a T.M.
6. Bartosz Maciejewski II c T.T.Ż.
7. Patryk Grzechowiak I T.I.
8. Mateusz Hartwig I a Z.S.Z.

 

-