.:: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI ::.

-

   Chciałoby się rzec: „Nie depczcie przeszłości ołtarzy…”, jak pisał Adam Asnyk w utworze „Do młodych”. W duchu wartości patriotycznych, obchody Święta Niepodległości odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych dnia 12 listopada. Wspomniane zostały osoby z powiatu żnińskiego, które poświęciły swoje życie w obronie Ojczyzny.
   Historia Polski od zarania dziejów do współczesności została młodzieży przedstawiona w formie prezentacji multimedialnej. Z tej okazji odbył się konkurs „Józef Piłsudski – życie i działalność” zorganizowany przez pana Marka Rospendę, zwycięzcy to:
   I miejsce: Maria Kruszka i Remigiusz Kamiński z klasy III LO, II miejsce: Radosław Kończal i Artur Mokosa z klasy II TI, III miejsce: Dominika Nowak i Marcin Michałek z klasy II c TTŻ. W przygotowanie uroczystości zaangażowani byli następujący uczniowie: Przemysław Gołdyn, Anna Lenczewska, Krzysztof Maciejczak, Maciej Wiecha, Piotr Lewandowski, Norbert Zbylut, Adrian Gaczkowski, pod kierownictwem nauczycieli: pani Edyty Szóstak-Ławińskiej, pani Anny Szkutnickiej i pani Marleny Chojnackiej.

-