.:: PALMA WIELKANOCNA ::.

-

    W niedzielę palmową żninianie przeszli w uroczystym i barwnym, mimo zimowej pory, orszaku, który wiódł od Żnińskiego Domu Kultury do kościoła św. Floriana. O porządek i kształt procesji, której przewodziła żnińska orkiestra pod przewodnictwem Andrzeja Stawarza, zadbał ksiądz Marcin Łojko. W rolę Jezusa jadącego na osiołku wcielił się uczeń II LO/2 Emil Pietryszyn.

   W tym dniu rozstrzygnięto konkursu na pałucką palmę wielkanocną i pałuckie kropidło zorganizowany z inicjatywy nauczyciela naszej szkoły pana Tomasza Wysockiego pod patronatem Burmistrza Żnina Leszka Jakubowskiego. Uczestnicy konkursu i mieszkańcy Żnina po procesji wzięli udział w uroczystej mszy świętej, po której przewodnicząca jury Urszula Nowicka podsumowała konkurs, w którym wzięło udział ponad sześćdziesiąt palm ocenianych w kilku kategoriach. Po mszy świętej pan Tomasz Wysocki i pani Beata Nowak ogłosili wyniki, a nagrody wręczali: Wiceburmistrz Żnina Aleksandra Nowakowska, która brała również udział w pracach konkursowego jury, Wicestarosta Żniński Robert Luchowski, także członek jury oraz pan Dyrektor Leszek Kowalski.

   Grand Prix w kategorii pałucka palma wielkanocna zdobyła Martyna Pilarska, natomiast w kategorii pałuckie kropidła przedstawiciele Przedszkola Miejskiego nr 2. Palma przygotowana przez samorząd uczniowski naszej szkoły miała ponad 3,5 metra długości i naszym skromnym zdaniem w orszaku prezentowała się całkiem nieźle. Po uroczystościach w kościele na uczestników czekała rozgrzewająca grochówka a także słodkości przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

-