.:: TARGI POLAGRA ::.

-

    Dnia 11.10.2012 r uczniowie klasy 1 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz uczniowie klasy 3 Technikum Technologii Żywności uczestniczyli wraz z opiekunami Lidią Paprot, Moniką Zakrzewską, oraz panem dyrektorem Leszkiem Kowalskim w targach POLAGRA FOOD 2012, które odbywały się w Poznaniu.
    Wyjazd okazał się niezwykle ciekawy, a uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnym wyposażeniem zakładów gastronomicznych, oraz bogatą ofertą branży spożywczej. Można było zobaczyć na czym polega technika soui-vide, która obecnie jest stosowana we wszystkich najlepszych restauracjach. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, na którym odbywały się pokazy wypieku pizzy. Bardzo łatwo można było tam trafić po zniewalającym zapachu, a chętnych do spróbowania gotowej już pizzy nie trzeba było długo szukać.
    Ale Polagra to nie tylko pizza….Uczniowie pod czujnym okiem barmana Remigiusza Labusa sami przygotowywali drinki, bezalkoholowe oczywiście. Wszyscy skusiliśmy się również na pyszne lody, oraz świeżo wyciskane soki W drodze powrotnej zjedliśmy przepyszny obiad i w doskonałych humorach, pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

-