.:: PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY ::.

-

   21 marca – chociaż za oknem biały – w szkole przywitany został na zielono i czerwono. Pomysłodawczyni oraz organizatorka, Pani Anna Starczewska przygotowała wraz z Marleną Chojnacką, Wiolettą Olesiak, Krystyną Ochudło, Beatą Jaźwińską, Moniką Zakrzewską, Marzeną Podsiadło i Agnieszką Górą Dzień Języka Angielskiego.
   Przybrana w angielskie i szkockie motywy szkoła od rana witała przybywających gości, wśród których znaleźli się m.in. Szekspir, Król Henryk VIII czy Robin Hood. Na wszystkich holach serwowano herbatę z mlekiem, częstowano słodyczami oraz przypinano zielone i czerwone róże. W każdej klasie pojawiali się niezapowiedziani goście, np. królewska guwernantka uczyła zasad savoir – vivre, a James Bond dawał pokaz sztuki walki. Uwieńczeniem dnia był happening, w którym wzięły udział klasy przebrane za postacie z brytyjskiej kutury.
   Obchody Dnia Brytyjskiego otworzył dyrektor Leszek Kowalski, witając gości specjalnych: Jej Królewską Mość, królową Elżbietę I i Kate Midelton, księżną Cambrige. Klasy rywalizowały w rozmaitych konkurencjach, m. in. ćwiczono język angielski w konkursie wiedzy, strzelano z łuku Robin Hooda, łowiono ryby na czas oraz układano wyznanie miłosne Ofelii i Hamleta. Występy uświetnił szkolny zespół muzyczny, który zaprezentował znane przeboje angielskich artystów.

-