.:: OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH ::.

-

     2 października nasi młodsi koledzy wzięli udział w otrzęsinach, które są symbolicznym wkupowaniem się w uczniowską społeczność. Ze względu na dużą liczbę uczestników pierwszaki wraz ze swoimi wychowawcami spotkali się w Żnińskim Domu Kultury.      W „Otrzęsinach” udział wzięli:

  • Klasa 1 a TM z wych. Krystyna Ochudło
  • Klasa 1 TI z wych. Józefem Ksieniewiczem
  • Klasa 1 TŻ i UG z wych. Beatą Jaźwińską
  • Klasa 1 a ZSZ z wych. Stanisławem Dąbrowskim
  • Klasa 1 e ZSZ z wych. Jarosławem Gmerkiem
  • Klasa 1 d ZSZ z wych Agnieszką Górą
     Zabawę rozpoczęła prezentacja klas i ocena przebrania. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie: p. dyrektor Leszek Kowalski, p. pedagog Marlena Chojnacka, oraz przedstawiciele organizatorów : Karina Szneidrowska i Joanna Jaworska.
     Kolejna konkurencja dotyczyła znajomości szkoły. Na podstawie slajdów trzeba było rozpoznać miejsce w szkole. Kotki musiały wykazać się również sprytem i szybkością. Wzięły więc udział w „Wyścigu szczurów”. Było jednak małe utrudnienie, kociaki pokonywały slalom ale w pozycji tzw. taczek.
     Następną konkurencją było tradycyjne picie mleka z miseczki, z której najpierw trzeba było wyciągnąć ustami cukierki. Było na co popatrzeć. Opite kotki musiały zmierzyć się z kolejnym zadaniem pt. „Mumia”. Niektóre z nich po owinięciu papierem toaletowym mogłyby zagrać w filmie o starożytnym Egipcie.
     Najzabawniejsze okazało się malowanie wizerunku pana dyrektora Leszka Kowalskiego. Oczywiście była też konkurencja dla wychowawców, którzy musieli się popisać się giętkim językiem i znajomością ortografii. Zadaniem wychowawców było przeliterowanie długich i trudnych wyrazów np. Konstantynopol.
     Ostatnia z konkurencji miała sprawdzić talent wokalny naszych pierwszaków, ale niestety tylko nieliczne klasy potrafiły „wymiauczeć” usłyszaną wcześniej piosenkę.
     Na koniec pozostało już tylko podliczanie punktów i ogłoszenie wyników. Pierwsza nagrodę, czyli 3 dni bez pytania, oraz słodka niespodziankę wygrały dwie klasy: I d ZSZ i I TŻiUG. Klasy te będą miały zaszczyt zorganizowania przyszłorocznych Otrzęsin. II miejsce, czyli 2 dni bez pytania – klasa Ia TM, a miejsce III – 1 dzień bez pytania klasa ITI . Pozostałe klasy zajęły następujące miejsca: IV – 1 e ZSZ, a miejsce VI – I a ZSZ.
     Otrzęsiny przygotowali: pani Monika Zakrzewska z klasą IIc TTŻ i pan Tomasz Wysocki z klasą II ULO. Wszystkim serdecznie gratulujemy i do następnego „miauczenia”.

 

-