.:: MALOWANIE GRAFFITI ::.

-

W niedzielę, 23 czerwca zakończył się projekt „Jasna strona hip hopu”, współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w ramach grantu oświatowego. Uczestnicy warsztatów (gimnazjaliści i młodzież ponadgimnazjalna) zebrali się nad Małym Jeziorem Żnińskim, by wziąć udział w malowaniu graffiti z okazji jubileuszu naszego miasta. Do akcji włączył się również Urząd Miejski, który sfinansował farby wykorzystane podczas malowania. Na umieszczenie graffiti na murze budynku, zgodził się jego właściciel pan Maciej Wysocki, któremu dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy.

Młodzi mieszkańcy Żnina pod czujnym okiem grafficiarzy z Bydgoszczy wykonali napis „750 lat Żnina”. Jak się okazało tworzenie graffiti nie jest wcale proste i zajmuje sporo czasu. Efekty można było podziwiać już o godzinie 20 (startowaliśmy około 13). W tym dniu podsumowano także realizację projektu, którego zadaniem było promowanie pozytywnych zachowań w kulturze hip hopu i pokazanie, że warto mieć pasję.

Podczas wcześniejszych zajęć młodzież poznawała kolejne elementy tej subkultury, czyli: graffiti, dj-ing, rap oraz breakdance. Zajęcia prowadzili Dj Sfuj Człowiek (Grzegorz Hartfield), członek Universal Zulu Nation, międzynarodowej organizacji hip hopowej, Wiśnia (Łukasz Wyśmierski), specjalista od graffiti, B-boy Bartek (Bartosz Kużniarek) , który przybliżał młodzieży kroki popularnego breaka oraz Nowik (Paweł Nowicki), który na co dzień zajmuje się produkcją muzyczną.

W trakcie malowania pan dyrektor Leszek Kowalski i pani Iwona Zielińska wręczylii uczestnikom pamiątkowe kubki, życząc im, aby rozwijali swoją pasję, czerpiąc właściwe wzorce z zachowań osób, dla których hip hop jest czystą pasją, bez narkotyków i alkoholu. Natomiast ci, którzy mieli ochotę jeszcze raz spróbować swoich sił mogli poćwiczyć podstawowe figury breaka po okiem b-boya.

 

-