.:: KONKURS WALENTYNKOWY ::.

-

    14 lutego został rozstrzygnięty poetycki konkurs walentynkowy, przygotowany przez polonistki: Wiolettę Olesiak i Iwonę Zielińską we współpracy z Agatą Chyłką jako przedstawicielem Radia Żnin FM. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach.
    W kategorii - szkoły ponadgimnazjalne zwyciężył Mirosław Bryzik z kl. I Technikum Informatycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie, otrzymał nagrodę główną: dyktafon oraz słodycze. 2 miejsce zajęły dwie osoby: Daria Nowakowska z kl. II d i Adrianna Woźniak z kl. II a (I Liceum Ogólnokształcące w Żnnie). 3 miejsce zajęły również dwie osoby: Angelika Cichocka z kl. I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Konrad Dołowy z kl. I Technikum Informatycznego (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie).
    W kategorii - szkoły gimnazjalne i podstawowe zwyciężyła Klaudia Krajewska z kl. II (Publiczne Gimnazjum nr 3 w Żninie). 2 miejsce zajęły Paulina Pawlak z kl. II (Publiczne Gimnazjum nr 3 w Żninie) i Alicja Olesiak z kl. Ig (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Żninie). 3 miejsce przypadło Marice Musiał kl. 3 (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Żninie) oraz Aleksandrze Dolacińskiej z kl. VI b (Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie). Jury przyznało dwa wyróżnienia: Marcie Tomaszewskiej z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Handlowych w Żninie oraz Bartoszowi Szałacińskiemu. Wszyscy uczestnicy otrzymali od listonosza Walentego nagrody rzeczowe w postaci książek, słodyczy, koszulek oraz przyborów szkolnych. Podsumowaniem konkursu była audycja radiowa, podczas której młodzi twórcy odczytali swoje wiersze.
    W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować sponsorom: Pani Danucie Kowalczyk (EuroMarket), Pani Wioletcie Olesiak (ZSP), Panu Dominikowi Księskiemu (Tygodnik Lokalny „Pałuki”) i Panu HenrykowiTokarzowi (Księgarnia Pałucka) za wsparcie konkursu.
    Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski ZSP przygotował koncert życzeń, które zostały odczytane podczas długiej przerwy. Uczniowie mieli możliwość napisania kilku miłych słów, skierowanych nie tylko dla swoich ukochanych.. W tym czasie nastąpiła również uroczysta premiera filmu pt.” Big love - historyjka poniekąd miłosna” oraz utworu napisanego przez Patryka Jeżuchowskiego.
    Na koniec listonosz Walenty, w którego wcielił się uczeń kl. II LO, Przemysław Porowski – dostarczył odbiorcom nie tylko nagrody, ale również roznosił kartki walentynkowe, adresowane do uczniów żnińskich szkół.

-