.:: Młoda Krew Ratuje Życie ::.

-

     Uczniowie ZSP pierwszy raz wzięli udział w akcji oddawania krwi w 2007 roku.
     Jej inicjatorem był Mariusz Ćwikliński opiekun Szkolnego Koła PCK, który zaproponował przyłączenie się do akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”.
     Z każdym kolejnym rokiem liczba uczniów chętnych do oddawania krwi rośnie. W roku 2010 było ich dziewiętnastu, w roku 2011 liczba wzrosła do trzydziestu pięciu, natomiast w roku bieżącym jest już ich sześćdziesięciu pięciu, dodatkowo akcję wspomagają nauczyciele ZSP.
     Łączna ilość oddanej krwi wynosi 123,460 litrów. W związku z prężnie działającą grupą stałych uczestników, na początku roku szkolnego 2012/2013 został założony Młodzieżowy Klub Honorowych Dawców Krwi „Mechanik” przy ZSP, którego Prezesem jest Lech Robakowski. Pierwsze spotkanie członków klubu odbyło się w obecności Prezesa Zarządu Rejonowego PCK Bronisława Woźnego, członka zarządu Wandy Usowskiej oraz pana Dyrektora Leszka Kowalskiego. Dnia 30 listopada odbyła się ostatnia w tym roku zbiórka krwi na terenie ZSP. Koordynator akcji Mariusz Ćwikliński zapewnia, iż po ustaleniu terminów przyjazdów krwiobusu na rok 2013 akcja „Młoda Krew Ratuje Życie” będzie kontynuowana. Zachęcamy młodzież ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych do włączenia się do akcji.

-