.:: KLUCZ DO ŚWIATA MAGII ::.

-

     Literatura fantasy zrywa z realistycznym przedstawieniem świata. Działają w nim magia i inne nadnaturalne moce, stąd nastrój utworów jest tajemniczy, niesamowity, a czasami złowrogi. Młodzi ludzie często sięgają po tego typu literaturę, by znaleźć się w innym wymiarze i wspólnie z bohaterami dać porwać się przygodzie.
     Pani Agnieszka Mielcarzewicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie, zaprosiła uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski do udziału w IV edycji konkursu literackiego poświęconego literaturze fantasy „Klucz do świata magii”.
     Napłynęły prace z różnych zakątków Polski, min. z Malborka, Chełma, Zamościa oraz z Świdnicy Śląskiej. Tematyka prac związana była z zaginionym artefaktem, klątwą i walką dobra ze złem. Niektórzy uczestnicy wykorzystali magię świąt Bożego Narodzenia.
     Tradycyjnie pamiątkowe statuetki ufundowała Rada Rodziców przy ZSP im. Marii Karłowskiej w Żninie. Fundatorami pozostałych nagród byli Starostwo Powiatowe w Żninie oraz p. A. Mielcarzewicz.
     Jury w składzie: A. Mielcarzewicz, B. Borowiak – Jaźwińska i M. Góralski wyłoniło zwycięzców.

     Tablet i książka powędrowały do Gabrieli Gregorius, uczennicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Kudowie Zdroju, godło: Gabson, za opowiadanie Sekstans Dwóch Słońc.
     II miejsce zdobyła Julia Wasielewska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie, godło: Crristinne, za opowiadanie Dziewczynka z walizką.
     III miejsce zdobył Alan Mamot, uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Zamościu, godło: M.M. za opowiadanie Srebrny łowca.
     Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe statuetki. Wyróżnienia otrzymali: Paweł Kubczak, uczeń Technikum Mechanicznego przy ZSP im. Marii Karłowskiej w Żninie, za opowiadanie Lira, nagroda: pendrive, Mateusz Głąb, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie, za opowiadanie Demony przeszłości ,nagroda: książka, Alicja Kurek, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie, za opowiadanie Wszystkie rzeczy ,nagroda: książka.
     Dziękujemy za udział w magicznych zmaganiach i zapraszamy do kolejnej edycji.

-