.:: SPŁYW KAJAKOWY ::.

-

     10 - 11 września odbył się biwak klasowy klasy IV A TM połączony ze spływem rzeką Piławą w okolicach Piły. Miejscem "startowym" była malownicza miejscowość Nadarzyce. Tam klasa została dowieziona busem. Następnie przepakowaliśmy się do produkowanych w Wielkiej Brytanii kajaków i rozpoczeliśmy spływ. Pierwszego dnia poknaliśmy około 20 km krętej rzeki, na której było dużo powalonych drzew, mielizn, płytko zatopionych kamieni. Miesce noclegu znajdowało się w miejscowości Szwecja. Gościnnie przyjął nas tam p. Gienek Ściepura. Wieczorne ognisko i pieczone kiełbaski zakończyły pracowity dzień.
     Po śniadaniu następnego dnia wszyscy byli gotowi do dalszego spływu. Powiedzieć tutaj trzeba, że pogodę mieliśmy cudowną - prawie 30 stopni C*
     Również drugiego dnia do pokonania było około 20 km. Duża ilość różnorakich przeszkód, czy nisko położonych mostów wymagała od uczniów klasy IV wzmożonego wysiłku. Kilka razy zatrzymaliśy się aby odpocząć w malowniczych miejscach. Kilka razy trzeba było przenieść kajaki na tzw. "przenoskach". Miejsce potocznie zwane "metą" to przystań Krępsko. Wszyscy zakończyli spływ z uśmiechem na ustach - a to chyba najlepsza rekomendacja biwaków organizowanych przez kadrę ZSP w Żninie.
     Opiekunami byli: Kierownik: Paweł Kwaśniewski

     Tomasz Wysocki, Dariusz Berdysz

 

-